DirectMX

WCAN Results from Revelstoke, BC

Date Added: 11/07/2018 22:29 by DirectMX
10pts
Description:

WCAN Results from Revelstoke, BC

Western Canadian Amateur Championships

Revy Riders

Revelstoke, BC

July 5-8, 2018

50cc (4-6) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #10 Cobra  BRAXTON ZEITNER
YARROW, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #55 Cobra  CRUZ GORDON
FORT ST JOHN, BC
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #419 KTM  HAYDEN BLAIR
CALGARY, AB
4th 4th 3rd 56
 4th  #416 Husqvarna  JAKE MCGAW
SYLVAN LAKE, AB
3rd 3rd 5th 56
 5th  #365 KTM  LYNDON PATENAUDE
PRINCE GEORGE, BC
5th 5th 4th 50
 6th  #224 KTM  RYDER FORTIN
LANGLEY, BC
7th 6th 6th 44
 7th  #102 KTM  SAVANNAH OWENS
AIRDRIE, AB
8th 8th 7th 40
 8th  #293 KTM  RYIAN LONG
CALGARY, AB
9th 7th 8th 39
 9th  #64 Yamaha  MAYSON PATENAUDE
PRINCE GEORGE, BC
10th 9th 9th 35
 10th  #393 Yamaha  CHARLEE LONG
CALGARY, AB
11th 11th 10th 31
 11th  #518 KTM  PARKER HATT
CALGARY, AB
6th 10th DNS 26
50cc (7-8) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #569 Husqvarna  ADAM DORRANCE
CHASE, BC
2nd 1st 1st 72
 2nd  #319 KTM  EZRA BLAIR
CALGARY, AB
1st 2nd 2nd 69
 3rd  #38 KTM  CHASE NEMETH
EXSHAW, AB
3rd 3rd 4th 58
 4th  #55 KTM  BEN TURNER
LAKE COUNTRY, BC
4th 5th 3rd 54
 5th  #90 KTM  FINN GRIFFITHS
RED DEER, AB
5th 4th 5th 50
 6th  #16 KTM  WYATT HANKINS
MAPLE RIDGE, BC
6th 6th 6th 45
 7th  #505 KTM  ZAYLA GOODE
ABBOTSFORD, BC
7th 7th 7th 42
50cc (Open) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #10 Cobra  BRAXTON ZEITNER
YARROW, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #319 KTM  EZRA BLAIR
CALGARY, AB
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #55 Cobra  CRUZ GORDON
FORT ST JOHN, BC
3rd 4th 6th 53
 4th  #38 KTM  CHASE NEMETH
EXSHAW, AB
4th 5th 4th 52
 5th  #569 Husqvarna  ADAM DORRANCE
CHASE, BC
14th 3rd 3rd 47
 6th  #90 KTM  FINN GRIFFITHS
RED DEER, AB
5th 6th 7th 45
 7th  #55x KTM  BEN TURNER
LAKE COUNTRY, BC
7th 7th 5th 44
 8th  #416 Husqvarna  JAKE MCGAW
SYLVAN LAKE, AB
6th 9th 8th 40
 9th  #365 KTM  LYNDON PATENAUDE
PRINCE GEORGE, BC
10th 8th 9th 36
 10th  #16 KTM  WYATT HANKINS
MAPLE RIDGE, BC
9th 10th 11th 33
 11th  #505 KTM  ZAYLA GOODE
ABBOTSFORD, BC
12th 11th 12th 28
 12th  #224 KTM  RYDER FORTIN
LANGLEY, BC
13th 13th 13th 24
 13th  #518 KTM  PARKER HATT
CALGARY, AB
8th 12th DNS 22
 14th  #419 KTM  HAYDEN BLAIR
CALGARY, AB
11th DNF 10th 21
65cc (10-11) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #151 Husqvarna  TRAVIS GIBBS
MISSION, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #600 KTM  NOAH PORTER
WILLIAMS LAKE, BC
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #14 KTM  LINDEN TOMILIN
GRAND FORKS, BC
3rd 3rd 3rd 60
 DNF  #41 Yamaha  LUKE HEPPNER
DNS DNF DNF 0
65cc (7-9) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #58 KTM  BLAKE DAVIES
MISSION, BC
2nd 1st 1st 72
 2nd  #50 Husqvarna  WYATT HASIL
LANGDON, AB
1st 2nd 2nd 69
 3rd  #100 Husqvarna  SAWYER SCHELL
CALGARY, AB
4th 4th 3rd 56
 4th  #15 KTM  DEXTER SEITZ
ROCKY VIEW, BC
3rd 3rd 5th 56
 5th  #66 Cobra  DREW ROBERTS
CHARLIE LAKE, BC
8th 5th 4th 47
 6th  #777 KTM  MARS MILLAR
CANMORE, AB
5th 8th 6th 44
 7th  #117 Yamaha  KOEN KLATT
LAKE COUNTRY, BC
6th 7th 7th 43
 8th  #569 Husqvarna  ADAM DORRANCE
CHASE, BC
10th 9th 8th 36
 9th  #102 KTM  ELIJAH OWENS
9th 10th 9th 35
 10th  #319 KTM  EZRA BLAIR
CALGARY, AB
12th 11th 10th 30
 11th  #39 Yamaha  RIAN HEPPNER
CHILLIWACK, BC
11th 12th 11th 29
 12th  #711 Kawasaki  EMERY GENEST
DINSMORE, SK
7th 6th DNS 29
 13th  #55 KTM  BEN TURNER
LAKE COUNTRY, BC
DNS 13th 12th 17
85cc (12-16) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #15 KTM  TYSON DUBUC
LANGLEY, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #39 Husqvarna  RYAN KERNESTED
LANGLEY, BC
2nd 2nd 3rd 64
 3rd  #68 Kawasaki  COLE MAY
6th 3rd 4th 53
 4th  #17 KTM  MICHAEL BRUCE
RED DEER, AB
4th 4th 5th 52
 5th  #186 Yamaha  KADE RICHMOND
QUESNEL, BC
5th 5th 6th 47
 6th  #117 Kawasaki  EASTON GENEST
DINSMORE, SK
3rd DNF 2nd 42
 DNS  #226 Kawasaki  STERLING LOFTHOUSE
STRATHMORE, AB
DNS DNS DNS 0
85cc (7-11) – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #58 KTM  BLAKE DAVIES
MISSION, BC
2nd 1st 2nd 69
 2nd  #151 Husqvarna  TRAVIS GIBBS
MISSION, BC
3rd 2nd 1st 67
 3rd  #600 KTM  NOAH PORTER
WILLIAMS LAKE, BC
4th 3rd 4th 56
 4th  #74 Suzuki  NOAH KETEL
SASKATOON, SK
6th 4th 7th 47
 5th  #50 KTM  WYATT HASIL
LANGDON, AB
1st DNF 3rd 45
 6th  #15 KTM  DEXTER SEITZ
ROCKY VIEW, BC
5th 10th 5th 43
 7th  #53 Kawasaki  JAKE HEPPNER
CHILLIWACK, 
7th 8th 6th 42
 8th  #711 Yamaha  WYATT POITRAS
REVELSTOKE, BC
8th 7th 8th 40
 9th  #14 KTM  LINDEN TOMILIN
GRAND FORKS, BC
10th 6th 9th 38
 10th  #86 Yamaha  CARTER ROBERTS
CHARLIE, BC
12th 5th 10th 36
 11th  #100 Husqvarna  SAWYER SCHELL
CALGARY, AB
9th 9th 11th 34
 12th  #777 KTM  MARS MILLAR
CANMORE, AB
13th 11th 12th 27
 13th  #133 Kawasaki  AUSTIN WIEBE
SCOTCH CREEK, BC
11th 13th 16th 23
 14th  #117x Yamaha  KOEN KLATT
LAKE COUNTRY, BC
15th 16th 13th 19
 15th  #16 Yamaha  ARLYND WIENS
CALGARY, AB
16th 14th 14th 19
 16th  #8 Suzuki  TALIN FOX
KELOWNA, BC
14th 15th 15th 19
 17th  #102 KTM  ELIJAH OWENS
17th 17th 17th 12
 18th  #382 Yamaha  CARSON GRIMEAU
CALGARY, AB
19th 18th 18th 8
 19th  #74x Yamaha  CRUZ RICHARDSON
REVELSTOKE, BC
18th 19th 19th 7
Intermediate MX1 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #245 Husqvarna  RYLAN BLY
OKOTOKS, AB
1st 1st 1st 75
 2nd  #417 Yamaha  MARCUS DEAUSY
150 MILE HOUSE, BC
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #325 Yamaha  TALLON UNGER
LANGDON, AB
4th 3rd 3rd 58
 4th  #62 KTM  DANE TUDOR
ROSSLAND, BC
3rd 4th 4th 56
 5th  #125 Yamaha  DAMON TSE
WEST KELOWNA, BC
5th 5th 5th 48
Intermediate MX-2 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #245 Husqvarna  RYLAN BLY
OKOTOKS, AB
1st 6th 1st 65
 2nd  #737 Yamaha  TEE PERROTT
HIGH RIVER, AB
2nd 5th 2nd 60
 3rd  #551 KTM  MITCHELL BRADBURY
COLDSTREAM, BC
4th 3rd 4th 56
 4th  #325 Yamaha  TALLON UNGER
LANGDON, AB
3rd 2nd 7th 56
 5th  #417 Yamaha  MARCUS DEAUSY
150 MILE HOUSE, BC
5th 4th 6th 49
 6th  #146 Yamaha  TYLER GIBBS
MISSION, BC
DNF 1st 3rd 45
 7th  #34 KTM  ZACH UFIMZEFF
LAKE COUNTRY, BC
6th 7th 5th 45
 8th  #614 Yamaha  NATHAN SIMPSON
CROSSFEILD, AB
7th 8th 10th 38
 9th  #302 Yamaha  KAM BROMLING
ECKVILLE, AB
9th 9th 9th 36
 10th  #259 Suzuki  BAILEY GARRISON
PRINCE GEORGE, BC
8th 10th 11th 34
 11th  #148 Yamaha  WYATT YOULAND
SIDNEY, BC
11th 11th 8th 33
 12th  #70 Honda  JONAH RANDELL
NELSON, BC
10th 12th 12th 29
Intermediate MX-3 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #737 Yamaha  TEE PERROTT
HIGH RIVER, AB
2nd 1st 2nd 69
 2nd  #146 Yamaha  TYLER GIBBS
MISSION, BC
3rd 2nd 3rd 62
 3rd  #551 KTM  MITCHELL BRADBURY
COLDSTREAM, BC
5th 3rd 5th 52
 4th  #614 Yamaha  NATHAN SIMPSON
CROSSFEILD, AB
6th 4th 4th 51
 5th  #245 Husqvarna  RYLAN BLY
OKOTOKS, AB
1st DNF 1st 50
 6th  #417 Yamaha  MARCUS DEAUSY
150 MILE HOUSE, BC
4th 5th 6th 49
 7th  #325 Yamaha  TALLON UNGER
LANGDON, AB
8th 6th 9th 40
 8th  #259 Suzuki  BAILEY GARRISON
PRINCE GEORGE, BC
9th 7th 8th 39
 9th  #148 Yamaha  WYATT YOULAND
SIDNEY, BC
7th DNF 7th 28
Junior MX-2 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #13 Husqvarna  MASON BRUCE
RED DEER, AB
1st 5th 2nd 63
 2nd  #194 KTM  ISAAC TEBULTE
CASTLEGAR, BC
3rd 1st 4th 63
 3rd  #279 Husqvarna  BRADEN BIDLOCK
SHERWOOD PARK, AB
2nd 4th 3rd 60
 4th  #47 KTM  GARRETT HORSMAN
SHAWNIGAN LAKE, BC
5th 2nd 6th 53
 5th  #30 Kawasaki  DEVYN SMITH
MISSION, BC
4th 7th 5th 48
 6th  #222 Yamaha  CAMERON LANKINEN
PRINCETON, BC
8th 3rd 8th 46
 7th  #170 Yamaha  JULIEN BENEK
MISSION, BC
6th 20th 1st 41
 8th  #225 Yamaha  JACK CARON
Kelowna, BC
10th 6th 7th 40
 9th  #417 Yamaha  ZETH FRANKLIN
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB
11th 9th 10th 33
 10th  #930 Yamaha  THOMAS KAISER
WILLIAMS LAKE, BC
7th 16th 9th 31
 11th  #247 Yamaha  JAKE MADDICKS
VERNON, BC
12th 12th 12th 27
 12th  #114 Yamaha  OWEN WIENS
CALGARY, AB
9th 8th DNF 25
 13th  #104 Kawasaki  GAGE MATWIY
EDMONTON, AB
20th 10th 11th 22
 14th  #182 Yamaha  BRANDT GRIMEAU
CALGARY, AB
15th 13th 14th 21
 15th  #22 Husqvarna  JADEN HUNT
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB
DNS 11th 13th 18
 16th  #310 KTM  MITCHEL CREWS
MAPLE RIDGE, BC
16th 15th 15th 17
 17th  #511 Suzuki  PARIE DAGERE
17th 14th 18th 14
 18th  #454 Yamaha  JACK HEIGHINGTON
PRINCE GEORGE, BC
19th 17th 16th 11
 19th  #140 KTM  TYLER GLOVER
70 Mile House, 
14th 18th DNF 10
 20th  #327 Kawasaki  ZACK MORRISON
QUESNEL, 
18th 19th 17th 9
 21st  #119 Suzuki  COLTON FLEMING
Sicamous, BC
13th 22nd DNF 8
 22nd  #328 Kawasaki  KASSEE MORRISON
QUESNEL, BC
21st 21st 19th 2
 23rd  #158 KTM  DREW MACDONALD
SALMON ARM, BC
22nd DNS DNF 0
 DNF  #16 Suzuki  JACKSON LOGIE
NARAMATA, BC
DNS DNS DNF 0
 DNF  #59 KTM  TRISTAN RATZLAFF
PROVOST, AB
DNS DNS DNF 0
 DNF  #133 KTM  TYLER YATES
DUNCAN, BC
DNS DNS DNF 0
Junior MX-3 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #170 Yamaha  JULIEN BENEK
MISSION, BC
1st 3rd 1st 70
 2nd  #13 Husqvarna  MASON BRUCE
RED DEER, AB
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #133 KTM  TYLER YATES
DUNCAN, BC
5th 1st 4th 59
 4th  #30 Kawasaki  DEVYN SMITH
MISSION, BC
3rd 4th 7th 52
 5th  #194 KTM  ISAAC TEBULTE
CASTLEGAR, BC
10th 7th 3rd 45
 6th  #930 Yamaha  THOMAS KAISER
WILLIAMS LAKE, BC
6th 5th 8th 44
 7th  #59 KTM  TRISTAN RATZLAFF
PROVOST, AB
4th 8th 12th 40
 8th  #279 Husqvarna  BRADEN BIDLOCK
SHERWOOD PARK, AB
7th 12th 5th 39
 9th  #222 Yamaha  CAMERON LANKINEN
PRINCETON, BC
14th 6th 6th 37
 10th  #104 Kawasaki  GAGE MATWIY
EDMONTON, AB
8th 9th 15th 31
 11th  #225 Yamaha  JACK CARON
Kelowna, BC
16th 10th 9th 28
 12th  #114 Yamaha  OWEN WIENS
CALGARY, AB
9th 15th 13th 26
 13th  #140 Honda  TYLER GLOVER
70 Mile House, 
15th 13th 11th 24
 14th  #327 Kawasaki  ZACK MORRISON
QUESNEL, 
13th 14th 14th 22
 15th  #310 KTM  MITCHEL CREWS
MAPLE RIDGE, BC
DNF 11th 10th 21
 16th  #102 KTM  KOLTEN PIETERS
LANTZVILLE, BC
12th DNF 16th 14
 17th  #16 Suzuki  JACKSON LOGIE
NARAMATA, BC
11th DNS DNS 10
Ladies – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #9 Yamaha  KRISTIN TSE
WEST KELOWNA, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #328 Kawasaki  KASSEE MORRISON
QUESNEL, BC
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #92 Kawasaki  SHELBY TSE
WEST KELOWNA, BC
3rd 4th 3rd 58
 4th  #213 Honda  MICHELLE O’DONNELL
4th 3rd 4th 56
 5th  #397 Honda  DAYNA DENMAN
PRINCE GEORGE, BC
5th 5th 5th 48
 6th  #57 KTM  ROBYN ODONNELL
Prince George, 
6th 6th 6th 45
 7th  #137 KTM  BRIE DAY
Lake Country, 
7th 7th 7th 42
 8th  #115 KTM  MADISON MACDONALD
VERNON, BC
8th 8th 8th 39
 9th  #79 Honda  MICAH KETEL
SASKATOON, SK
9th 9th 10th 35
 10th  #29 Yamaha  ALISSA HARKIN
VANCOUVER, BC
11th 10th 9th 33
 DNF  #533 Honda  MADISON HEIGHINGTON
PRINCE GEORGE, BC
DNF DNS DNS 0
New Kid Beginner – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #293 KTM  RYIAN LONG
CALGARY, AB
1st 1st 2nd 72
 2nd  #11 Yamaha  GRACE TURNER
WINFIELD, BC
2nd 2nd 1st 69
 3rd  #76 Yamaha  DOMINIC ROBERTS
CHARLIE LAKE, 
3rd 3rd 3rd 60
 4th  #64 Yamaha  MAYSON PATENAUDE
PRINCE GEORGE, BC
4th 4th 4th 54
 5th  #393 Yamaha  CHARLEE LONG
CALGARY, AB
5th DNF 5th 32
Open Beginner – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #68 Kawasaki  COLE MAY
1st 2nd 2nd 69
 2nd  #797 KTM  COLE COLE
3rd 3rd 1st 65
 3rd  #920 Yamaha  KYLE FRICK
PORT COQUITLAM, BC
2nd 1st 9th 59
 4th  #35 Yamaha  DEVIN ARCHER
Revelstoke, BC
5th 6th 3rd 51
 5th  #25 Suzuki  HUNTER TSE
7th 4th 4th 50
 6th  #92 Kawasaki  SHELBY TSE
WEST KELOWNA, BC
4th 8th 6th 46
 7th  #8 Kawasaki  TALIN FOX
KELOWNA, BC
8th 9th 7th 39
 8th  #114 Kawasaki  RYLEY MERRITT
QUESNEL, BC
10th 10th 8th 35
 9th  #115 KTM  MADISON MACDONALD
VERNON, BC
9th 11th 10th 33
 10th  #55 Yamaha  JON TURNER
TURNER, 
6th 5th DNF 31
 11th  #213 Honda  MICHELLE O’DONNELL
DNF 7th 5th 30
Open Pro Am – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #101 Kawasaki  RYAN LOCKHART
LANGLEY, BC
1st 2nd 1st 72
 2nd  #711 Yamaha  NICK COLLINS
CALGARY, AB
2nd 1st 2nd 69
 3rd  #192 Kawasaki  ETHAN OUELLETTE
CAMPBELL RIVER, BC
3rd 7th 3rd 54
 4th  #62 KTM  DANE TUDOR
ROSSLAND, BC
5th 4th 4th 52
 5th  #781 Honda  BRADY GINTER
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB
4th 3rd 7th 52
 6th  #505 Husqvarna  SETH CHEVRIER
REVELSTOKE, BC
6th 5th 5th 47
 7th  #259 Suzuki  BAILEY GARRISON
PRINCE GEORGE, BC
7th 6th 6th 44
 DNS  #245 KTM  SKYLLER ARCHER
Revelstoke, BC
DNS DNS DNS 0
Plus 40 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #250 Yamaha  JC SEITZ
ROCKY VIEW, AB
1st 1st 1st 75
 2nd  #224 Suzuki  BUDDY CARON
West Kelowna, BC
2nd 3rd 2nd 64
 3rd  #221 Yamaha  PATRICK SHIPPIT
CALGARY, AB
3rd 2nd 3rd 62
 4th  #17 KTM  LES NEMETH
EXSHAW, AB
4th 4th DNS 36
 DNS  #45 KTM  TYLER DUBUC
LANGLEY, BC
DNS DNS DNS 0
Schoolboy – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #146 Yamaha  TYLER GIBBS
MISSION, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #170 Yamaha  JULIEN BENEK
MISSION, BC
3rd 2nd 2nd 64
 3rd  #133 KTM  TYLER YATES
DUNCAN, BC
2nd 5th 3rd 58
 4th  #59 KTM  TRISTAN RATZLAFF
PROVOST, AB
5th 3rd 4th 54
 5th  #991 KTM  BROCK HENRY
KELOWNA, BC
4th 4th 5th 52
 6th  #47 KTM  GARRETT HORSMAN
SHAWNIGAN LAKE, BC
6th 6th 6th 45
 7th  #930 Yamaha  THOMAS KAISER
WILLIAMS LAKE, BC
8th 7th 7th 41
 8th  #222 Yamaha  CAMERON LANKINEN
PRINCETON, BC
7th 10th 9th 37
 9th  #104 Kawasaki  GAGE MATWIY
EDMONTON, AB
11th 9th 10th 33
 10th  #22 Husqvarna  JADEN HUNT
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB
10th 12th 15th 26
 11th  #102 KTM  KOLTEN PIETERS
LANTZVILLE, BC
19th 11th 8th 25
 12th  #417 Yamaha  ZETH FRANKLIN
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, AB
9th 8th DNF 25
 13th  #247 Yamaha  JAKE MADDICKS
VERNON, BC
16th 14th 11th 22
 14th  #182 Yamaha  BRANDT GRIMEAU
CALGARY, AB
17th 13th 12th 21
 15th  #327 Kawasaki  ZACK MORRISON
QUESNEL, 
15th 17th 13th 18
 16th  #119 Suzuki  COLTON FLEMING
Sicamous, BC
13th 15th 17th 18
 17th  #511 Suzuki  PARIE DAGERE
14th 16th 16th 17
 18th  #454 Yamaha  JACK HEIGHINGTON
PRINCE GEORGE, BC
18th 18th 14th 13
 19th  #16 Suzuki  JACKSON LOGIE
NARAMATA, BC
12th DNS DNS 9
 DNS  #226 Kawasaki  STERLING LOFTHOUSE
STRATHMORE, AB
DNS DNS DNS 0
Supermini – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #34 KTM  ZACH UFIMZEFF
LAKE COUNTRY, BC
1st 1st 2nd 72
 2nd  #170 Yamaha  JULIEN BENEK
MISSION, BC
2nd 2nd 1st 69
 3rd  #15 KTM  TYSON DUBUC
LANGLEY, BC
3rd 3rd 3rd 60
 4th  #58 KTM  BLAKE DAVIES
MISSION, BC
5th 4th 4th 52
 5th  #600 KTM  NOAH PORTER
WILLIAMS LAKE, BC
6th 5th 6th 46
 6th  #117 Kawasaki  EASTON GENEST
DINSMORE, SK
7th 6th 5th 45
 7th  #68 Kawasaki  COLE MAY
8th 7th 7th 41
 8th  #17 Husqvarna  MICHAEL BRUCE
RED DEER, AB
10th 9th 8th 36
 9th  #16 Yamaha  ARLYND WIENS
CALGARY, AB
11th 11th 9th 32
 10th  #39 Husqvarna  RYAN KERNESTED
LANGLEY, BC
9th 8th DNS 25
 11th  #133 Kawasaki  AUSTIN WIEBE
SCOTCH CREEK, BC
12th 10th DNS 20
 12th  #991 KTM  BROCK HENRY
KELOWNA, BC
4th DNF DNS 18
 DNS  #226 Kawasaki  STERLING LOFTHOUSE
STRATHMORE, AB
DNS DNS DNS 0
Under 30 – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #711 Yamaha  NICK COLLINS
CALGARY, AB
1st 1st 1st 75
 2nd  #737 Yamaha  TEE PERROTT
HIGH RIVER, AB
2nd 2nd 2nd 66
 3rd  #505 Husqvarna  SETH CHEVRIER
REVELSTOKE, BC
4th 3rd 3rd 58
 4th  #614 Yamaha  NATHAN SIMPSON
CROSSFEILD, AB
3rd 5th 4th 54
 5th  #192 Kawasaki  ETHAN OUELLETTE
CAMPBELL RIVER, BC
5th 4th 6th 49
 6th  #70 Honda  JONAH RANDELL
NELSON, BC
6th 6th 5th 46
 DNS  #245 KTM  SKYLLER ARCHER
Revelstoke, BC
DNS DNS DNS 0
UTV – Unltd – Overall Finish Positions
Overall Nbr Name Moto 1
   #811 Polaris  CAMERON RAINES
ABBOTSFORD, BC
1st
   #357 Polaris  AL MACBETH
2nd
   #69 Polaris  JEFF BARON
CHILLWACK, 
DNS
Vet Junior – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #478 Yamaha  KEVIN FLEMING
SICAMOUS, BC
1st 2nd 1st 72
 2nd  #17 KTM  LES NEMETH
EXSHAW, AB
2nd 1st 3rd 67
 3rd  #97 KTM  SEAN GRIFFITHS
RED DEER, AB
3rd 4th 5th 54
 4th  #19 Yamaha  NOLAN EWTUSHIK
4th 3rd 6th 53
 5th  #92 Unknown  JON JEAN
REVELSTOKE, BC
8th 6th 2nd 50
 6th  #602 Yamaha  BRANT SIKORA
CALGARY, AB
5th 5th 4th 50
 7th  #193 KTM  SHELDON LONG
CALGARY, AB
6th 7th 7th 43
 8th  #158 KTM  DREW MACDONALD
SALMON ARM, BC
7th DNS DNS 14
Vet Master – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #101 Kawasaki  RYAN LOCKHART
LANGLEY, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #250 Yamaha  JC SEITZ
ROCKY VIEW, AB
2nd 2nd 3rd 64
 3rd  #242 KTM  GREG MADDEN
REVELSTOKE, BC
3rd 3rd 2nd 62
 4th  #145 Yamaha  MIKE MCGAW
SYLVAN LAKE, AB
4th 5th 4th 52
 5th  #221 Yamaha  PATRICK SHIPPIT
CALGARY, AB
5th 4th 6th 49
 6th  #224 Suzuki  BUDDY CARON
West Kelowna, BC
6th 6th 5th 46
 7th  #813 KTM  BRAD HATT
CALGARY, AB
7th DNS DNS 14
Young Ladies – Overall Finish Positions  View Laptimes
View Points for this Class Points for this class
Overall Nbr Name Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points Earned
 1st  #20 KTM  ADDYSEN FLEMING
SICAMOUS, BC
1st 1st 1st 75
 2nd  #102 KTM  SAVANNAH OWENS
AIRDRIE, AB
2nd 2nd 2nd 66